Kutsu yhdistyksen sääntömääräiseen syyskokoukseen

Kutsu TaSO ry:n 2020 syyskokoukseen

Hei Talentian opiskelijajäsen eli TaSOlainen!

Tervetuloa yhdistyksen sääntömääräiseen syyskokoukseen 28.11.2020 klo 11 alkaen.  Vallitsevien olosuhteiden takia syyskokous järjestetään etäyhteyden välityksellä Zoomissa. Kokous on avoin kaikille, mutta äänivaltaisia ovat jäsenmaksunsa suorittaneet TaSO ry:n jäsenet. Kokouksessa käsitellään sääntömääräisiä asioita, kuten vuotta 2020, talousarviota sekä toimintasuunnitelmaa vuodelle 2021 sekä valitaan uusi hallitus ensi vuodelle! Kokouksessa pääset siis määrittämään ensi vuoden suuntaviivoja! Kokouksessa käsiteltävät dokumentit löydät liitteenä tästä sähköpostista.

Kaikille osallistujille luvassa 5 euron lahjaseteli R-kioskille! Lähetämme setelit kokouksen jälkeen. Pyydämme ilmoittautumaan etukäteen kokoukseen seuraavasta linkistä: Ilmoittautumislinkki

Oletko kiinnostunut hakemaan hallitukseen? Ohjeet hakemiseen, hakukuulutukset sekä vastuualuekuvaukset löydät seuraavasta linkistä: Hakukuulutukset

Tarkemmat ohjeet äänestämiskäytännöstä lähetämme osallistujille lähempänä syyskokousta..

 

SYYSKOKOUS 28.11.2020 klo 11.00

Linkki kokoukseen: bit.ly/tasonsyyskokous2020

Ilmoittautuminen kokoukseen osoitteessa: bit.ly/syyskokousilmo2020

 

Lämpimästi tervetuloa!

 

Ystävällisin terveisin

TaSO ry:n hallitus