Kevään kuulumisia hallitukselta

Kevät on pitkällä ja lämpökin jo hellii!

Talentia Kanta-Hämeen yhdistyksen toiminnassakin on ehtinyt tapahtumaan monenlaista tänä vuonna. Olemme kokoontuneet kevätkokouksen lisäksi neljä kertaa. Ilahduimme, että kevätkokous kiinnosti myös jäseniämme ja oli mahdollisuus kertoa tulevista tapahtumista ja suunnitelmista, sen lisäksi että kävimme läpi viime vuoden toimintakertomusta ja tilinpäätöstä. Oli äärimmäisen mielenkiintoista ja tärkeää kuulla kuulumisia kentältä ja jakaa merkityksellisiä kokemuksia. Kiitos kaikille osallistujille, mielipiteenne ovat tärkeitä.

Toimikunnat ovat myös kokoontuneet ja suunnitelleet tämän vuoden tapahtumia ja toimintaa. Keväällä on tulossa luontoretki Evolle 23.5.2026, mikä on suunnattu jäsenille ja heidän läheisille. Opiskelijatoimikunta on myös suunnitellut toimintaa ja käynyt HAMKilla sote-kahvilassa tapaamassa opiskelijoita. Jäsenistölle etuhintaan jaetut Särkänniemirannekkeet olivat tänäkin vuonna hitti! Huvittelemaan pääsee 100 jäsentä ja heidän läheistään.

Syksyllä pääsemme käymään mielenkiintoisia keskusteluja hyvinvointialueen päättäjien ja jäsenistön välillä päättäjä-jäsen -illassa. Tulemme kysymään teiltä ajatuksia iltaa varten, joten mietintämyssyt voi laittaa jo päähän!

Muutama porukastamme osallistui Talentian Kick Off -päiville, josta saimme paljon uusia ideoita toimintamme kehitykseen. Erityisesti koitamme uudistaa viestintäämme! Seuratkaa meitä muillakin kanavilla, ja katsokaa mitä on tulossa.

Siperian Squill, Kukat, Kasveja, Scilla