Ilmianna vuoden 2021 sosiaalitapaus

Ilmianna vuoden 2021 sosiaalitapaus

Talentia Lappi palkitsee vuosittain Lappilaisen sosiaalialan ammattilaisen, joka toimii edelläkävijänä, tekee sosiaalialaa näkyväksi, kehittää työmenetelm tai muulla tavoin edistää alan toimintaa. 

Tiedätkö tällaisen Lappilaisen sosiaalialan ammattilaisen? Ehdota Talentia Lapille vuoden sosiaalitapausta yhdistyksen Facebookin messengerissä tai sähköpostilla lappi@talentia.fi. Ei tarvitse miettiä, kuuluko hän Talentia Lappiin. Me tarkistamme sen jäsenrekisteristämme.
Onko kaverisi kehittänyt tai edistänyt sosiaalialaa jollakin tavalla?
Perinteisellä sosiaalitapauksen tittelillä on palkittu alan positiivisia vaikuttajia jo vuosikymmenten ajan.  Vuonna 2020 Sosiaalitapauksen titteli meni sosionomi Laura Niskalalle. Katso video Niskalan palkitsemisesta yhdistyksen Facebook-sivulta: https://fb.watch/2htH-Vq5zV/

Talentia Lappi ry