Yhdyshenkilöt

Yhdyshenkilöverkosto

Talentia Keski-Suomi ry:n jäsenet on jaettu yhdyshenkilöille työnantajan/ työehtosopimusalan mukaan (kunta/valtio/yksityinen työnantaja). Yhdistyksen jäsenen on toimittava tai asuttava yhdistyksen toiminta-alueella.

Yhdyshenkilölistan ylläpidosta vastaa Talentia Keski-Suomi ry:n jäsensihteeri Terhi Tahvanainen, terhi.tahvanainen@gmail.com.

 

Jyväskylän seutu

1. Aikuissosiaalityö ja kuntouttavat palvelut, sosiaalityötekijät- ja ohjaajat

– Hannikaisenkadun sosiaaliasema

-J-Nappi (nuorten aikuisten palvelukeskus)

-Nuorisovastaanotto

-Maahanmuuttajapalvelut

Kaisa Kohvakka, kaisakohvakka@outlook.com

 

2. Lastensuojelun palvelut, sosiaalityöntekijät ja ohjaajat

-Tapionkadun sosiaaliasema

-Perheneuvola

-Jälkihuolto, sijaishuolto, lastensuojelun perhetyö

-Lastensuojelulaitokset

-Latenvalvojat

Tiina Iivanainen

 

3. Vanhus- ja vammaispalvelut

-Oiva-keskus

-Sosiaalityö ja palveluohjaus

Piia Nyholm, piia_nyholm@hotmail.com

 

4. Työllisyyspalvelut ja työhön kuntoutus

-Työvoima palvelukeskus

-Taidetyöpaja

-Etsivät työntekijät

-Työllisyyspalvelut

Irene Vierinkari, irene.vierinkari@elisanet.fi

 

5. Varhaiskasvatus ja oppilashuolto

-Päiväkodit

-Aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaus

-Kuraattorit

Anna Nurmesniemi, anna.nurmesniemi@gmail.com

 

6. Esimiehet

Anne Sarkonen, asarkonen@hotmail.com

 

7. Valtio, Jyväskylän seurakunta, GRADIA (koulutuskuntayhtymä), oppilaitokset, Kela

Tuula Perilä, tuula.perila@om.fi

 

8. Terveydenhuollon sosiaalityö

-JYTE (JKL, Hankasalmi, Muurame, Korpilahti)

-KSSHP (yleissairaudet, psykiatria)

Sirpa Hiltunen, sirpa.hiltunen@ksshp.fi

 

9. Yksityiset työnantajat

Anne-Maria Perttula, anne-maria.perttula@sovatek.fi

 

10. Opiskelijat

-Yliopisto

Suvi Paganus, suvipaganus1@gmail.com

-AMK

Salla Kuosmanen

 

11. Työstä poissa olevat, ei työnantaja tietoja

-Eläkelaiset

-Työttömät

-Äitiyslomalla olevat

Terhi Tahvanainen, terhi.tahvanainen@gmail.com

 

Maakuntien aluevastaavat

12. Viitaunioni

-Pihtipudas

-Kinnula

-Viitasaari

Marja-Leena Huttunen, huttunen_marjaleena@hotmail.com

 

13. Laukaa

-Leppävesi

-Lievestuore

-Vihtavuori

Yhdyshenkilö puuttuu.

 

14. Muurame

Neeniina Luukas

 

15. Äänekoski

-Hankasalmi

-Konnevesi

Ulla Nieminen, ulla.nieminen@aanekoski.fi

 

16. Saarikka

-Saarijärvi

-Kannonkoski

-Karstula

-Kyyjärvi

-Kivijärvi

Anne Taskinen anne.taskinen@saarikka.fi

 

17. Jämsä, Jämsänkoski

Yhdyshenkilö puuttuu

 

18. Keuruu

-Multia

-Petäjävesi

-Uurainen

Heidi Tennilä, heidi.rinne80@gmail.com

 

19. Joutsa

-Leivonmäki

-Luhanka

-Toivakka

Yhdyshenkilö puuttuu.